Redakčný systém. Áno alebo nie?

Rozmýšľate nad tvorbou webovej stránky ale neviete aký prístup k tvorbe zvoliť? Máte hneď niekoľko možností – redačný systém alebo stránka bez neho.

Rozmýšľate nad tvorbou webovej stránky ale neviete aký prístup k tvorbe zvoliť? Máte hneď niekoľko možností – redačný systém alebo stránka bez neho.

CMS alebo redakčný systém slúži na zjednodušenie práce s webom. Teda jeho cieľom je rýchla a jednoduchá tvorba obsahu na vašej stránke. To znamená, že vaša stránka má administráciu, ktorú viete využívať a vďaka tomu si upravovať webovú stránku aj samostatne.

Ale ako sa rozhodnúť, či potrebujem redakčný systém?

Jednoducho. Stačí si len predstaviť čo všetko potrebujete na svojej stránke, ako často ju chcete meniť, či aktualizovať.

V prípade e-shopou je redakčný systém a administrácia nevyhnutnosťou. Potrebujete totiž spravovať objednávky, pridávať produkty, popisy, oznamy a mnoho ďalšieho.
Ale je to nutné aj pri jednoduchých prezentačných stránkach?
Záleží na vašom čase a cieľoch.

Redakčný systém je pre vás vhodný ak:

  • chcete písať blog – prostredníctvom redakčného systému dokážete ľahko písať články a mať ich okamžite dostupné na stránke
  • často meníte obsah – napríklad updatujete otváracie hodiny alebo pridávate rôzne oznamy
  • záleží Vám na SEO – ak sa na stránke niečo deje často a kvalitne, Google to ocení (napr. blog)

Redakčný systém je vhodný aj vtedy, ak chcete ušetriť na práci programátora. Nemusíte mu volať zakaždým, keď chcete vytvoriť novú stránku alebo pridať jednoduchý odkaz. Ak máte totiž stránku bez redakčného systému, toto všetko musíte riešiť práve cez neho. A to môže byť často aj finančne nákladné.
Avšak, existujú prípady, kedy je toto vhodný spôsob tvorby webu. Ak chcete čisto prezentačnú a informačnú stránku pre svojich klientov, nemáte čas a ani záujem sa o ňu ďalej starať, v tom prípade redakčný systém nepotrebujete.

Ak sa rozhodnete pre redakčný systém, otvára sa nám ďalšia otázka – aký si vybrať? Touto témou sa budeme bližšie zaoberať v tomto článku.

7 nástrojov na vývoj Progressive web app
19. januára 2022

7 nástrojov na vývoj Progressive web app

V priebehu posledných rokov sa vyvinul trend využívania Progressive web app (PWA), pretože umožňuje…

Čítať viac
10  trendov softvérového vývoja v roku 2022
17. januára 2022

10 trendov softvérového vývoja v roku 2022

Inovácie podporujú vývoj nových aplikácií a dnešné postupy už nemusia byť ďalšie roky používané….

Čítať viac
6 vecí, ktorým sa pri tvorbe webu vyhnúť
17. septembra 2021

6 vecí, ktorým sa pri tvorbe webu vyhnúť

Od samých počiatkov webu sme prešli už dlhú cestu a veľa sme sa toho…

Čítať viac