V priebehu posledných rokov sa vyvinul trend využívania Progressive web app (PWA), pretože umožňuje firmám poskytnúť webový obsah v aplikácii. PWA vyzerá a funguje ako mobilná aplikácia. Je vyvinutá pomocou webových technológií, ako sú HTML, CSS a JavaScript.
Popularita progresívnych aplikácií je spôsobená ich schopnosťou rýchleho načítania, dostupnosťou offline a vylepšeným výkonom a funkciami, ktoré ponúkajú. Progressive web apps (PWA) môžu využívať funkcie zariadenia, ako je fotoaparát, úložisko, mikrofón atď., aby poskytovali používateľom vynikajúci zážitok.
Okrem týchto výhod ponúka PWA podnikom rôzne výhody. Vďaka jedinečným výhodám sa popredné spoločnosti na celom svete rozhodli pre vývoj PWA. Pinterest, Facebook a Spotify sú niektoré z najznámejších príkladov. Ak máte záujem o vytvorenie progressive web app pre vaše podnikanie, mali by ste poznať nástroje potrebné na vývoj.
Populárne nástroje na tvorbu Progressive web app
Nasledujúcich 7 nástrojov je mimoriadne populárnych a užitočných – priam nevyhnutných – na vytváranie progressive web apps.
React
React je v podstate knižnica JS vytvorená Facebookom už v roku 2013. Je užitočná na vývoj jednostránkových, ale aj viacstránkových webových aplikácií.
Z mnohých vývojových nástrojov PWA dostupných na trhu je React vynikajúcou voľbou, pretože je podporovaný Facebookom a ponúka vynikajúcu stabilitu. React JS sa navyše riadi prístupom k vývoju zameraným na komponenty, v ktorom sú komponenty zostavené pomocou JavaScriptu, čo znamená, že ich môžete ľahko znova použiť.
Ušetrí vám to veľa času a peňazí. Pomocou Reactu môžu vývojári vytvárať progresívne webové aplikácie, ktoré fungujú bezchybne v rôznych zariadeniach, operačných systémoch a prehliadačoch.
Polymer
Ďalší populárny rámec; tento vytvoril Google. Je to jeden z najlepších progresívnych nástrojov webových aplikácií na vytváranie opakovane použiteľných komponentov a synchronizáciu údajov so zariadeniami. Okrem toho vám tiež poskytuje množstvo šablón a vynikajúcu dokumentáciu, ktoré vám pomôžu plynulejšie plynúť váš proces.
Šablóny poskytnuté v tomto rámci vykresľujú počiatočnú cestu a poskytujú dôležité zdroje pre túto cestu. Tento open-source nástroj zjednodušuje proces vývoja PWA a používa vzor PRPL na optimálne dodanie aplikácie pre konkrétne zariadenie.
Magento PWA studio
Magento je populárna platforma elektronického obchodu s otvoreným zdrojom napísaná v PHP. Používa sa na vytváranie responzívnych webových stránok.
Magento PWA Studio je súprava nástrojov, ktorú môžu vývojári použiť na vytváranie vysokovýkonných progresívnych webových aplikácií.
Je prispôsobený pre platformu Magento 2 a prichádza s rozsiahlymi knižnicami a pokročilými nástrojmi, ktoré sa synchronizujú s princípom rozšíriteľnosti platformy. To znamená, že vývojári môžu použiť Magento PWA Studio na prekonvertovanie akejkoľvek webovej stránky vytvorenej pomocou verzie Magento 2 na progressive web app. Nikdy nebudete čeliť problému synchronizácie vášho PWA vždy, keď dôjde k vývojovej alebo architektonickej zmene verzie Magento 2.
PWA Builder
Microsoft vytvoril PWA Builder, ktorý pomáha prekonvertovať webové stránky na progressive web app s minimálnym vývojom. Webová stránka PWA Builder okamžite identifikuje, či webová lokalita podporuje PWA alebo nie – do nástroja PWA Builder musíte vložiť iba adresu URL vašej webovej lokality.
Nástroj PWA ďalej vytvára vlastný webový manifest a niekoľko verzií servisných pracovníkov. Aplikácia vám navyše umožňuje otestovať vašu progresívnu webovú aplikáciu s minimálnym úsilím.
Používanie PWA Builder je jednoduché a prichádza s množstvom funkcií. Napríklad vám umožňuje zálohovať vašu offline kópiu, má WebKit a oveľa viac.
Webpack Module Bundler
Jednou z požadovaných funkcií PWA je, že musia dobre fungovať so slabým internetovým pripojením alebo v offline režime. Tento balík modulov s open-source kódom je jedným z vynikajúcich nástrojov PWA používaných na implementáciu offline funkcií na webovej stránke.
Nástroj bol vyvinutý na vytváranie grafov závislostí medzi prvkami CSS, súbormi JS, písmom a obrázkami. Konečným účelom týchto grafov je znížiť riadenie závislostí.
Ďalej zníži volania servera a podporí rýchlejšie načítanie statických prvkov. Bohužiaľ, tento nástroj nemá riadnu dokumentáciu a je náročný na učenie. Preto je určený len pre skúsených vývojárov.
Lighthouse
Nástroj Lighthouse vytvorila spoločnosť Google a možno ho nainštalovať ako doplnok do prehliadača Chrome. Ide o nástroj na monitorovanie výkonu, ktorý vám poskytne podrobnú správu obsahujúcu celý rad analýz, ktoré vám umožnia otestovať vašu stránku, a ak nájdete problém, poskytne vám pokyny, ako ho vyriešiť.
My Lighthouse využívame vždy pri vývoji novej webovej stránky, aby sme si overili jeho výkonnosť, SEO a podobne.
Niektoré analýzy, ktoré Lighthouse poskytuje, zahŕňajú, či sa aplikácia môže načítať offline, výkon načítania stránky, či sa stránka postupne zdokonaľuje, ako bezpečné je sieťové pripojenie, či si ho používateľ môže pridať na domovskú obrazovku, či sa farba panela s adresou zhoduje s farbou značky, či je dizajn vhodný pre mobilné zariadenia a mnoho ďalšieho. Okrem toho, každá z týchto analýz obsahuje tipy na používanie konkrétnych technológií na ďalšie zlepšenie PWA.
SuperPWA
Tento nástroj vám umožňuje vytvárať PWA v hornej časti vašej webovej stránky WordPress. Pomáha pri zefektívňovaní procesu vývoja, čím je jednoduchší pre neskúsených vývojárov, ktorí chcú vytvárať PWA.
Tento jednoduchý nástroj je veľmi užívateľsky prívetivý, pomáha vám vytvárať vysokokvalitné offline stránky a uľahčuje pridávanie offline funkcií na web.
Ponúka rôzne funkcie, ako je jednoduchá konfigurácia, komplexná dokumentácia, responzívna podpora a ďalšie. Všetci vývojári môžu využiť tento nástroj na vývoj.
PWA Tools Enhance the Developing Process
V tomto príspevku sme videli niektoré z najlepších nástrojov PWA dostupných na trhu. Od Reactu, vhodného pre jednostránkové aj viacstránkové webové aplikácie, po Polymer a Lighthouse – vytvorené spoločnosťou Google – a od Microsoft PWA Builder až po SuperPWA pre WordPress. Veríme, že v tomto zozname nájdete niečo, čo bude vyhovovať vašim potrebám.
Rôzne popredné spoločnosti na celom svete využívajú tieto nástroje na vytváranie user friendly a škálovateľných progressive web aplikácií.
Ak máte záujem dozvedieť sa o tom, aké trendy softvérového vývoja budú v roku 2022 – vrátane progressive web apps – pozrite si tento článok.
Zdroj: https://simpleprogrammer.com
7 nástrojov na vývoj Progressive web app
V priebehu posledných rokov sa vyvinul trend využívania Progressive web app (PWA), pretože umožňuje…
Čítať viac10 trendov softvérového vývoja v roku 2022
Inovácie podporujú vývoj nových aplikácií a dnešné postupy už nemusia byť ďalšie roky používané….
Čítať viac6 vecí, ktorým sa pri tvorbe webu vyhnúť
Od samých počiatkov webu sme prešli už dlhú cestu a veľa sme sa toho…
Čítať viac